ضوابط پذیرش آگهی
۰۷اردیبهشت

بروشور آگهی نامه

آگهی نامه یا نیازمندی ها معمولاً به مجموعه‌ای از تبلیغات دسته بندی شده گفته می‌شود که از روش‌های مختلف در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند و به آن‌ها این امکان را می‌دهند که نیازهای روزمره خود را از طریق فهرست موضوعی آگهی نامه، بیابند.. به نظر می‌رسد با توجه به شرایط جوامع امروزی فاکتورهائی مانند جمعیت روزافزون، ترافیک روزانه‌ی مداوم، پراکندگی و ازدیاد مشاغل در حوزه‌های مختلف، رقابت‌های نفس‌گیر برای به دست آوردن نبض بازار و چگونگی مواجهه با خیل عظیم مشتری که به دنبال فضای مناسب برای انجام دادوستدهای روزانه و تجاری خود هستند، از مواردی به حساب می‌آیند که هم شهروندان و هم هر کدام از صاحبین مشاغل به عنوان دو سوی بازار تجارت باید به آن‌ها توجه مخصوص نشان دهند.

کانون تبلیغات کیمیاگران نقش وابسته به موسسه مطالعات هنر اسلامی  با اتکا به تجارب ۱۶ ساله در حوزه هنرهای اسلامی و تشکیل گروه های تخصصی تحقیقاتی – عملیاتی در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی اقدام به انتشار آگهی نامه تخصصی صنایع دستی و هنرهای سنتی کرده است.  طبقه¬بندی صنوف، مشاغل، نیازمندیها در جهت چاپ و انتشار آگهی نامه تخصصی صنایع دستی می‌تواند حلقه واسطی باشد که در آن  از طرفی صاحبین مشاغل به ارائه اطلاعات مربوط به فعالیت خود بپردازند و از طرف دیگر مخاطبین با اعتماد و اطمینان، برای پیدا کردن منابع قابل توجهی از خدمات مورد نیاز خود  به آن مراجعه نمایند. در این راستا کانون تبلیغات کیمیاگران نقش آمادگی خود را جهت پذیرش هر گونه آگهی مرتبط با حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی در جهت اطلاع رسانی، اعتلا ، پیشرفت و  توسعه اقتصادی صنایع دستی و هنرهای سنتی اعلام می دارد.

زمینه های فعالیت ، پذیرش ، چاپ و انتشار آگهی نامه تخصصی صنایع دستی :
گروه ۱- منسوجات و دستبافته ها
نساجی عبارتست از ریسندگی یا بافندگی، هنری که در آن برای تولید، دو مجموعه مجزا از نخ‌ها و رشته‌ها که تار و پود نامیده می‌شوند شکل می یابند.  نساجى سنتى در طى قرون و اعصار متمادى نه تنها تأمين‌کننده البسه و پوشاک به‌ عنوان بخشى از نيازهاى اوليه مردم بوده است بلکه عرصه‌اى براى بروز ذوق و هنر و خلاقيت صنعتگران شايسته و هنرمند اين سرزمين بوده و هست. این گروه در سه دسته زیر قابل تقسیم بندی است.
–  بافته های داری : قالی – گلیم –ورنی- گبه
– بافته های  دستگاهی: کرباس- شال- دارایی- چادرشب- عبا- موج- ترمه- زری- مخمل و ….
– پوشاک :  انواع پوشاک سنتی و امروزی با رویکرد هنرهای ایرانی

گروه ۲- کتابت و کتاب آرایی : نگارگری، تذهیب، تشعیر، خوشنویسی
کتاب آرایی به تمامی‌ هنرهایی اطلاق می‌شود که به فراخور و تناسب محتوای کتاب و در جهت تفهیم بیشتر و مطلوب‌تر به آرایش و تزیین کتاب می‌پردازند. این آراستگی کتاب می‌تواند شامل هنرهای مختلف از جمله تصویرگری و نگارگری، تشعیر، تذهیب، ترصیع، تحریر، خطاطی، حل‌کاری و طلاکاری، افشان‌گری، ابری‌سازی، مرکب‌سازی، صنعت عکس، قطاعی، قطعه‌سازی، متن و حاشیه‌سازی، دندان‌موشی سازی، جدول و کمندکشی، صحافی و جلدسازی در انواع مختلف آن باشد.

گروه ۳- هنرهای چوبی، سفالی، شیشه ای، چرمی
هنرها و تولیدات صنایع دستی که مواد اولیه و اصلی آنها چوب، گل، شیشه و چرم است. در طول تاریخ استفاده از مواد طبیعی در جهت ساخت محصولات کاربردی و تزیینی رواج زیادی داشته است. هنرهای ذکر شده از گذشته های دور توسط هنرمندان کشور ما به صورت  فاخر و ارزشمند و در اوج زیبایی پدید آمده اند. در ذیل اشاره ای به زیرمجموعه های هر یک از این صنایع شده است.
– صنایع دستی چوبی : تراش: حجم- منبت- خراطی،  برش:معرق-خاتم-شبکه بری، اتصال فاق و زبانه : ارسی سازی-گره چینی- قواره بری،
– صنایع دستی سفالی:  ساخت :چرخ – دست – قالب- تلفیقی، تزیین: روی بدنه خام- روی بدنه پخته
–  صنایع دستی شیشه ای:  ساخت : فوتی – قالبی- تلفیق  تزیین: رنگی- آبگزکردن- مات کردن- نقاشی روی شیشه- تراش‌شیشه
– صنایع دستی چرمی : تولیدات و فرآورده های چرمی

گروه ۴- هنرهای فلزی، جواهرسازی و سازسازی سنتی
فلز به عنوان مهم ترین ماده در ساخت ابزار و اشیای مورد نیاز زندگی اش در درازای هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته. فلزات دارای توانایی ذوب یا گداخته شدن هستند. پس می توان شکل مورد دلخواه را در قالب مشخصی، با ذوب فلز و با چکش کاری به دست آورد.مهمترین صنایع دستی فلزی عبارتند از : افزارسازی، مسگری، فولادکوبی، ورشوسازی، قلمزنی و جواهرسازی…
سازسازی: هنرشکل دهی وساز و بست انواع مواد به منظور ساخت سازی که نوازنده بتواند از آن نوایی خوش ایجاد کند را ساز سازی گویند. ساز سازی مجموعه ای تکنیکی از مواد متفاوت است که هرکدام روش ساخت خاصی را نیز طلب می کند.
سازهای سنتی ایران از نظر نوع مواد ومصالح، شیوه ساخت ، روش اجرای موسیقی تنوع بسیاری دارند.سازها ازنظر جنس به سازهای سفالی، چوبی، فلزی، استخوانی و شاخی تقسیم می شوند واز نظر شیوه های ساخت آنها را به روش هایی مانند دست ساز، قالبی ، ریخته گری ، چرخی ( چرخ سفالگری)، تراش و برش چوب ، خراطی و …. می سازند.

اطلاعات تماس و پذیرش آگهی:
d.kimiagaran@gmail.coma
۴۴۶۱۸۱۲۱-۲۲-۲۴

درباره نویسنده

مدیر سایت